Esfil Tehno AS
Esfil Tehno AS

Kütuse kvaliteedi indikaatorid

Kütuse kvaliteedi indikaatorid IKT on ette nähtud lennukikütuse ekspressanalüüsi tegemiseks, määramaks selles emulsioonivee ja mehaaniliste lisandite olemasolu PEK-T (lennukikütustes puhtuseastme ja PVK vedelike olemasolu ekspresskontrolli indikaator) abil.

Kütuse kvaliteedi indikaator kujutab endast kahte ristkülikukujuliselt kokku pandud filtermaterjalide FPP-D ja NEL-4I lehte, mida on immutatud indikaatorsooladega ja mis on ühest servast kokku kinnitatud. Üks materjalileht (valge) on immutatud kolmevalentse rauasoolaga, teine (kollane) - punase ja kollase veresoolaga.

IKT-D võib kasutada õhu ja kütuse temperatuuri -60°C kuni +60°C juures.

Transportimise ja hoiustamise nõuete järgimisel garanteeritakse kütuse kvaliteedi indikaatori vastavus tehnilistele nõuetele 2 aasta jooksul alates valmistamise kuupäevast.

Spetsialistidele

Tehnilised omadused
Näitajate nimetused Norm Lubatud hälbed
Indikaatori mõõtmed, mm:
- pikkus 50 ±3
- laius 30 ±2
Tundlikkus vee järgi (reaktsioon kontrollemulsiooni katsetamisel) Kahe sinise täpi olemasolu Ühe sinise ja ühe kahvatusinise täpi olemasolu või kahe sinise ja ühe kahvatusinise täpi olemasolu
Välimus Kaks homogeenset filtermaterjali lehte, üks valget värvi, teine helekollasest kollaseni, kokku pandud, omavahel tugevalt ühte serva pidi kinnitatud. Rebendid, läbitorked, üle 1 mm suurused mehaanilised lisandid ja värviplekid ei ole lubatud. Lubatud on sinine värvus piki kinnitusliini ja servades, mitte rohkem kui 1 mm.

Emulsioonivee ja mehaaniliste lisandite olemasolu kindlakstegemine lennukikütuses põhineb kütuse kvaliteedi indikaatori värvuse muutmisel, kui lennukikütuse proov sellest läbi lastakse. IKT reageerib emulsioonivee olemasolule massiosa vahemikus 0,001-0,003% ja mehaaniliste lisandite olemasolule massiosa vahemikus 0,0002-0,0003% katsetuste läbiviimisel metoodika järgi, mis on esitatud avia GSM ja GA erivedelike kasutamise ja kontrollimise juhendis.

Kütuse analüüsimisel emulsioonivee ja mehaaniliste lisandite kindlaksmääramiseks kasutatakse kvaliteediindikaatorit komplektis indikaatoriga PEK-T.