Esfil Tehno AS
Esfil Tehno AS

Analüütilisi joodi sorbeerimise-filtreerimise filtreid AFAS-I-20

Analüütilisi joodi sorbeerimise-filtreerimise filtreid AFAS-I-20 valmistatakse kõrgdispersse sorbendiga FPP materjalist ja need on ette nähtud joodi auru- ja aerosooliproovide võtmiseks ja kättesaadud ette järgnevaks mõõtmiseks radiomeetriliste mõõteriistadega.

Analüütilised joodi sorbeerimise-filtreerimise filtrid AFAS-I-20 kujutavad endast kolmekihilisi kettaid, mis koosnevad kohevast õlipeente kiudude kihist, millesse on lisatud sorbenti, mis on mõlemalt poolt kaetud tihedama materjaliga. Filtri servad on kuumkeevitusega hermeetiliselt suletud.

AFAS-I-20 filtreid kasutatakse radiomeetrilistes mõõteriistades radioaktiivse joodi kättesaamiseks ja selle sisalduse kindlaksmääramiseks, need on arvestatud kasutamiseks ümbritseva ja kontrollitava õhu temperatuuril 0°C kuni +60°C ja kuni 100% suhtelise õhuniiskuse juures (ilma niiskusetilkade tekketa) ja viibimisel (kontrollitava õhu lindist läbipumpamist ei toimu) temperatuuril -50°C kuni +65°C sama piirväärtuse juures.

Filtrite filterelement võib olla kinnitatud eendiga paberist tugirõngale, mis pannakse paberist kaitserõngasse või otse kaitserõngasse. Filtrite tööpind on 20 cm2.

Filtreeriv alusmaterjal on hüdrofoobne, vastupidav tugevate hapete, samuti piirituste suhtes, lahustub kloreeritud süsivesinikes ja ketoonides.

AFAS-I filtrite hoiustamise garantiiaeg on 5 aastat alates valmistamise kuupäevast.

Tehnilised omadused
Näitajate nimetused Norm
Lindi õhuvoolu takistus kiiruse 1 cm/s juures, Pa 35 ±7
Ülehüppe koefitsient õliudul osakeste keskmise läbimõõduga 0.15-0.17 μm filtreerimiskiiruse 10 cm/s juures, %, mitte rohkem 1.0
Dünaamiline maht molekulaarselt stabiilse joodi kiiruse 1 cm/s, kontsentratsiooni 2.5 mg/l ja joodi ülehüppe 0.001% juures, mg/cm2, mitte vähem 1.0
Molekulaarse radioaktiivse joodi ülehüppekoefitsient 131 kiiruse 5 l/min, algkontsentratsiooni 1.10-7-1.10-8 Ci/l, näidise pindala 3 cm2, temperatuuri 18-22°C ja joodi mahu 131 1.10-5 Ci juures, %, mitte rohkem 1.0